JSEM1.cz
Archiv krátkých zpráv

Dobře trhal, tak k čemu diplom?

 Malajsijská policie zatkla falešného zubaře, který bez lékařského osvědčení a tréninku ošetřoval pacienty celých 29 let. V mužově ordinaci v Kuala Lumpuru se našlo staré armádní zubařské křeslo ze 40. let 20. století. Zatčený prý pomáhal jako asistent u armádního zubaře. Nosil mu brašny a časem se naučil, jak vytrhnout zub. "Pozorně jsem sledoval, když lékař určoval diagnózu a nasazoval léčbu," hájil se Malajsijec. Podle svých slov si dříve hledal práci jako zubní asistent, ale údajně pro vysoký věk mu nebyla dána příležitost. Tak se prý rozhodl, že se na lékaře pasuje sám. Svým sousedům a klientele namluvil, že je armádní lékař na odpočinku. Téměř 30 let ale nikomu nepřekážel a spoustě lidem evidentně pomohl od zoufale probdělých nocí. Prostě sebevědomá jednička.

Motorkář tělem i duší - aneb zatáčka nepočká

 Kuriózní dopravní nehoda se stala jedné jedničce v Japonsku. Čtyřiapadesátiletý motocyklista si "škrtnutím" o svodidlo ve vysoké rychlosti uřízl pravou nohu pod kolenem, nevšiml si toho a jel dál. Teprve když se po dvou kilometrech nakláněl do další zatáčky a jakoby nemohl nahmatat stupačku, zjistil, že mu chybí noha. Případ tím ale nekončí. Přítel, který jel na jiném motocyklu za zraněným, se po zjištění situace rychle vrátil k místu nehody a nohu tam skutečně našel. Po převozu do nemocnice tak lékaři měli možnost odříznutou část nohy opět zraněnému přišít a nyní čekají, jak přiroste. Když vše dobře dopadne, projede si osudnou zatáčku ještě jednou...

Sešla věkem. Ale zaslouženě...

O jednu jedničku je dneska na světě méně. Ve věku 114 let zemřela Japonka Jone Minagawová, nejstarší žijící člověk na světě. Podle agentur byla příčinou smrti sešlost věkem. Minagawová, která se narodila v lednu 1893, tedy ve stejném roce jako čínský komunistický vůdce Mao Ce-tung, a za jejíhož života se vystřídali na trůnu čtyři japonští císaři, držela prvenství od ledna. Předtím patřil titul nejstaršího člověka světa Američance Emmě Faustové Tillmanové. Rodinu Minagawová živila prodejem květin a zeleniny, které pěstovala. Všechny čtyři syny přežila, má ale ještě dceru a více než dvě desítky potomků mezi vnoučaty, pravnoučaty a prapravnoučaty.

Šílení studenti na dálnici

Každý, kdo jezdíme často po D1, víme, jak šílení řidiči autobusů prožívají svých pár minut slávy..Asi si myslí, že jsou jedničky. To se ale pletou. Myslím, že se neptali všech cestujících, jestli chtějí zemřít... A´t si koupí svůj autobus, naloží do něj svoji rodinu a rozpálí to klidně 150. Až se rozsekají na maděru, slzu neutřu. (Kdyby si raději udělali profil tady, na jedničce, co?:-) )

 

http://webtv.idnes.cz/?relation=070809122352664

Jak se ve Finsku vaří vajíčka...

Ve Finsku si nedají pokoj a i v největších vedrech se rádi potí. A v sobotu opět vyhráli mistrovství světa v saunování! Jednička Timo Kaukonen (Není to nějaký starý hokejista?) vyhrál s časem 12 minut 26 sekund v sauně vyhřáté na téměř 110 stupňů Celsia. Uf. Za jak dlouho se ve 100stupňové vodě uvaří vajíčko? :-)

Máte vztek? Práskněte mobilem a překonejte rekord!!!!

Vítáme mezi námi jedničkami Lukáše Čoupka z Bosonoh, který v neděli vytvořil rekord v házení mobilního telefonu do dálky! Mrštil s ním 64,7 metrů! Zkuste, jestli po nějakém zvlášť vypečeném adrenalinovém telefonátu nedokážete víc!!! A dejte vědět!!!

Toto není jednička! To je blb!

Pořádně šokováni byli polští lékaři i policisté poté, co v krvi šedesátiletého řidiče naměřili skoro sedm promile alkoholu, přesně 6,74. S výslechem a dalšími úkony budou muset policisté počkat, dokud místní rekordman nevystřízliví, a to podle lékařů potrvá možná i dva dny. Pouze zdánlivá jednička si to za volantem šněrovala ulicemi přístavního města Štětínu na severu Polska, dokud styl jeho jízdy neupoutal pozornost jednoho policisty. Měl sice už po službě, ale i tak řidiče zastavil - a po prvním závanu z okénka hned zavolal kolegy. Než však hlídka dorazila, řidič usnul a policistům se už nepodařilo s ním navázat kontakt. Odvezli ho tedy na záchytku, kde mu v dechu naměřili přes čtyři promile. To už pro leckoho v minulosti znamenalo rozsudek smrti. Společensky znaveného spáče převezli tedy na jednotku intenzivní péče, kde provedli také rozbor krve. Našli v ní 6,74 promile alkoholu. Tudy cesta k vítězství na našich stránkách opravdu nevede.

Váš výstřih mě ruší!!!

Třiadvacetiletá Deborah Moscone, která cestovala autobusem v jižním Německu, se stala patrně první ženou na světě, kterou napadl řidič autobusu s tím, že ho její výstřih rozčiluje a odvádí od soustředěné jízdy. Prodavačka Deborah měla na sobě tričko s výstřihem a klidně seděla na předním sedadle hned za řidičem. Najednou řidič zastavil a zakřičel na ni: "Váš výstřih mne ruší pokaždé, když se podívám do zrcátka, a nemůžu se soustředit. Přesedněte si, anebo vystupte." Deborah si posléze stěžovala, ale dopravce se svého zaměstnance zastal: "Řidiče autobusu nesmí nic rozptylovat. Je to v zájmu bezpečnosti všech cestujících, takže se zachoval zcela správně."

Mohla být lepší, ale usnula!

 Nejmladší člence Mense ve Velké Británii jsou teprve necelé tři roky! Není jasné, jak, ale psychologové malé Georgi naměřili IQ 152. Podle testující doktorky mohla holčička dosáhnout ještě lepších výsledků, kdyby po 45 minutách kreslení kroužků a odpovídání na otázky neusnula. Každopádně je Greorgi jednička, tak dlouho unést přítomnost dotěrného psychologa by nezvládl leckdo z nás starších.

Je jednička! Chybí mu jen parohy!

Jednoznačnou jedničkou ve vábení jelenů je sokolník Václav Svoboda. Už padesát let úspěšně napodobuje zvuky paroháčů. O tomto víkendu se zúčastnil soutěže o nejlepšího vábitele jelenů v Hluboké nad Vltavou, kde byl členem poroty. Výhodu podle něj mají lidé s hlubokými hlasy, protože základem jelení řeči je hrdelní zvuk jako "když starý chlap zvrací po flámu." Jeleni se vábí buď provokací "Jdu k tobě a laně ti seberu," nebo výzvou "Pojď si pro mé laně, ale já ti je nedám." Nejtěžší je prý takzvané odpočinkové mrmlání, což je hlas jelena unaveného po říji, který si lehne do bahna, slastně se převaluje a mrmlá...

Největší akt nafocen! Podívejte se! (aktualizováno)

Bude to určitě rekord. 300 důstojných občanů, včetně učitelů a psychologů, se v neděli v Křelově-Břuchotíně u Olomouce svlékne a nastaví svá těla dalšímu naháčovi, Janu Saudkovi! Ten jediný může mít fotoaparát a tím vyfotí nejpočetnější akt v českých a moravských zemích! Církev protestuje, vy neprotestujte a dopřejte si místo nedělního kostela třeba nedělní výlet na adrenalinové focení. Možná pak nepůjde o 300 jedniček, ale o 1000!

http://show.idnes.cz/nahy-saudek-vyfotil-naraz-218-svlecenych-fcf-/vytvarneum.asp?c=A070805_111349_vytvarneum_klu

Stařenko, kde ordinujete?

94letá Australanka ukončila studium medicíny a stala se tak nejstarší promující osobou na světě! Prostě jednička! Jen nevím, jestli si už jen velmi málo pohyblivá paní Turnerová nepřizpůsobila Hypokratovu přísahu na "Sám sobě doktorem"...:-) Ale jinak fakt jednička!